TASL Bookmark Contest Winners
2018 Winners
Primary Division
First Place
 
Rosemary Guthrie, Snowden Elementary 
Taryn Spake, Librarian
Honorable Mention
Kourtney Young, Station Camp Elementary
Mary Anne Phillips, Librarian
Intermediate Division
First Place
Annie Thrasher, Delk-Henwood Intermediate
Amy May, Librarian
Honorable Mention
Laura Gonzalez-Olaya, Kenwood Elementary
Kaye Byard, Librarian
Middle School Division
First Place
Cheyenne Wise, East Middle School
Monica Skelton, Librarian
Honorable Mention
Nadia Cain, East Middle School
Monica Skelton, Librarian
High School Division
First Place
Faith Rinehart, Cheatham County Central
Linda McDaniel, Librarian
Honorable Mention
Betty Havrila, Westview High School
Delana Smith, Librarian

 

 
2017 Winners
Primary Division

First Place

Sherlyn Compean, 2nd grade 
W.A. Wright Elementary School 
Katie Derrick, librarian

Honorable Mention

Evan Parsons, 2nd grade
Linden Elementary School 
Traci Magee, librarian 

 Intermediate Division

First Place

Emma Bell, 5th grade
Robert E. Lee School 
Tammy Coop, librarian

Honorable Mention

Lucy Bacon, 5th grade
North Middle School 
Martha Harris, librarian

Middle School Division 

First Place

MacKenzie Green, 8th grade
Cherokee Middle School 
Lana Foster, librarian

Honorable Mention

Sydney Kong, 6th grade
Houston Middle School 
Mary Ann Cole, librarian

High School Division 

First Place

Madison Sherwood, 11th grade
Westview High School 
Delana Smith, librarian

Honorable Mention

Lauren Lilly, 12th grade
Tennessee High School 
Britni Demma, librarian

     
 2016 Winners  

Primary Division 

First Place

Sylvie Temple
Clinton Elementary School
2nd Grade

Honorable Mention

Camden Cole 
WA Wright Elementary School
2nd Grade

Intermediate Division 

First Place

Kendall Davis 
White Bluff Elementary School
4th Grade

Honorable Mention 

Pierce Taylor
Powell Valley Elementary School 
3rd Grade

Middle School Division 

First Place 

Katelyn Peal 
Westover Elementary School
7th Grade

Honorable Mention 

Jada Buchanan 
East Middle School
7th Grade

High School Division

First Place 

Meghann Stamps
Hendersonville High School
12th Grade

Honorable Mention 

Angus M. Bryant
Hendersonville High School
10th Grade

     
2015 Winners  
Primary Division First Place Honorable Mention
Intermediate Division First Place Honorable Mention 
Middle School Division First Place Honorable Mention 
High School Division First Place  Honorable Mention
     
2014 Winners  
Primary Division First Place Honorable Mention
Intermediate Division First Place  Honorable Mention 
Middle School Division First Place Honorable Mention 
High School Division First Place  Honorable Mention 
     
2013 Winners
Primary Division First Place Honorable Mention
Intermediate Division First Place Honorable Mention
Middle School Division First Place Honorable Mention
High School Division First Place Honorable Mention